DIY | PEARL YOUR SWEATER

listopadu 06, 2017


Jak už jste si určitě všimli letos frčej perly. Najdete je na kalhotách, topech, svetrech, bundách i na obuvi. Zkrátka všude. Já si tenhle trend zamilovala, protože ve mě perly evokují jemnost, ženskost a eleganci.Jenže, jak už to u těchto trendů bývá, většinou tu jsou jednu nebo dvě sezóny a ceny kousků nejsou zrovna nízké.  

Já si pořídila jen jeden svetr, kterému jsem odolat prostě nemohla. Potom jsem se rozhodla, že zkusím raději zužitkovat nějaký starší svetr, který už tolik nenosím a vdechnout mu nový život. A samozřejmě se s vámi podělím, věřte mi, není to vůbec nic těžkého, nicméně budete potřebovat určitou dávku trpělivosti. Nemusíte se ale držet pouze svetrů, zkuste si vylepšit třeba staré džíny.


Potřebujete: 
  • Svetr, který chcete vylepšit
  • Perly stejných nebo různých velikostí, záleží na vás
  • Transparentní nit 
  • Jehlu
  • Nůžky
1. Rozestavte si perličky tak, jak je budete chtít mít umístěné na svetru. Můžete si je poskládat třeba jenom do řady podél průkrčníku, vyzdobit rukávy nebo udělat celý přední díl.


2. A přišívejte! Chce to pořádnou dávku trpělivosti. Na transparentní nit se docela špatně kouká, takže mi práce trvala tak 10x déle. Navíc jsem si párkrát drkla do stolu, takže se mi mé geniální rozložení perel rozházelo. Nicméně můžete použít i klasickou nit, záleží na materiálu a druhu oblečení.


3. Hotovo. Teď už jen zkontrolujte, jestli máte vše pořádně přišito, aby váš výtvor přežil pračku.

_________________________________________________________________________________

Celé DIY mě stálo méně než 100 Kč. Perly seženete asi za 60Kč a transparentní nit cca za 30 Kč.
Navíc jsme ze starého nenošeného kousku udělali nový a trendy.
_________________________________________________________________________________

Baruš.

You Might Also Like

1 komentářů

  1. Je skvelé, že si si takto vylepšila sveter..a načo míňať toľko peňazí na takéto kúsky, keď si to naozaj môžeme vyrobiť samé. Ja zatiaľ nemám žiaden perličkový kúsok, ale veľmi sa mi páčili topánky v zare aj keď sa musím priznať, že som si ich nakoniec nekúpila kvôli tomu, že to nebol priamo môj štýl :D

    www.sinnamona.blogspot.com

    OdpovědětVymazat

INSTAGRAM

@Barusstranska