MIAMI | EVERGLADES

května 11, 2017Po Wynvoodu jsme směřovali do parku Everglades. Nejdřív jsme šli na aligátoří farmu, kde jsme si mohli pochovat malého aligátorka -to bylo boží-. Mrkli jsme i na krmení aligátorů, a potom jupíjej na vznášedla. Rozdělovali nás do několika skupin do člunů. Nejdřív byly malé děti, potom už starší lidé a my. Rodiče, já, přítel, ségra a parta puberťáků:D Tak jsme si říkali, proč to asi dělají.. no na konci jízdy nám to bylo více než jasné.


Začalo to poklidně. Dostali jsme obrovská sluchadla proti hluku, nacpali jsme se do první řady a pozvolna jsme vyrazili. V řece bylo pár aligátorů a okolo na stromech pár nespecifikovatelných zvířátek. Pak náš řidič začal zrychlovat a konečně to začínalo být pořádný vzrůšo:D Vítr ve vlasech a tak, znáte to... Když už jsme jeli opravdu opravdu rychle, řidič začal vznášedlo prudce otáčet, takže ohromná legrace až do chvíle, než jsme se otočili a veškerá bahenní voda se nám nečekaně začala nalévat do člunu, na oblečení a do obličeje. My, protože jsme nutně potřebovali sedět v první řadě, abychom všechno viděli, jsme to samozřejmě schytali nejvíc. Ve vteřině jsme začali dávat nohy a batohy nahoru. Všechno samozřejmě promáčené. Zapomněla jsem dodat, že jsem foťák nechala na začátku raději v batohu, aby mi na něj třeba trochu "necáklo" a vše mám jen na telefonu. Pokud mě sledujete na instagramu, tak jste určitě celou tuhle příhodu viděli.


Takže po tomhle jsem už měla v hlavě hrůzné scénáře, že je foťák promočenej a nefunkční, a že můj pas, který jsem v batohu měla taky, už nebude použitelný. Ostatně by to nebylo poprvé, co bych si v kabelce totálně vymáchala pas. Nový. Ehm. Týden před odletem do Ameriky. Ehm. No, asi bych to už dál nerozváděla:D
Na kost promočený jsme dojeli zpět do stanoviště. V tu chvíli nám došlo, proč lidi rozřazují do různých skupin. Všichni byli suchý. Malé děti, staří lidé, všichni. Musím ale říct, že nám to vůbec nevadilo, naopak. Byl to jeden z nejlepších zážitků vůbec!


Ještě mokří jsme nasedli do auta a jeli do samotného Národního parku Everglades. Nejlepší je tam jet autem, park je totiž velký 6105 km². Pěšky by jste ho tedy procházeli hoodně dlouho. U brány zaplatíte podle toho, jestli jste kole, pěšky nebo právě autem. My platili 10 dolarů za všechny a vstup platí po 3 dny. Brána je otevřená 24 hodin denně, takže je jedno, kdy přijedete.
Potom už jedete po silnicích a kolem Vás jsou jen mokřady a lesy a po pár mílích jsou vždy nějaké stezky a vyhlídky.


Ta příroda byla překrásná! Člověk by se tam někde posadil a kochal se, ale jelikož my jsme byli tak chytří, zapomněli jsme si vzít jídlo i pití, takže jsme spíš už odpočítávali minuty, kdy se dostaneme z parku, protože už jsme hlady neviděli.


Po Everglades jsme tedy logicky zamířili do obchodu a pořádně se nadlábli:D Večer nás ségra ještě vzala na místo odkud je asi nejkrásnější výhled na noční Miami. Naživo to byla naprostá nádhera!


Tak zase příště,Baruš.

You Might Also Like

0 komentářů

INSTAGRAM

@Barusstranska