WELCOME TO MIAMI | WYNVOOD

dubna 27, 2017

Konečně se dostáváme k Miami!


Na tuhle část jsem se těšila nejvíc, protože mi Miami za těch 5 dní hrozně přirostlo k srdci a ráda si zavzpomínám. 
Přiletěli jsme navečer. Koupili si auto a jeli na ubytování. Překvapivě, opět jsme využili aplikaci AirBnB, ve které jsme měli všechna ubytování koupena asi měsíc předem. Na druhý den jsme neměli přesné plány, věděli jsme, co chceme navštívit, ale rozhodovali jsme se spíše operativně podle počasí.


Ráno pro nás ségra měla přijet kolem 11h. Hádejte co. Samozřejmě zaspala. Nechtěli jsme marnit čas, a tak jsme si našli aspoň nejbližší možné jídlo. Nejblíže byl Dunkin Donuts, šli jsme tedy tam. Pěšky, protože ségra měla auto u sebe (btw jejich SPZ jsou tak úžasný, proč mi tohle nemáme??). Vždycky nám popisovala, jak se v Miami musí jezdit jen autem, protože tam nejsou chodníky. Smáli jsme se ji, protože je přeci blbost, aby neměli chodníky. No, chodníky tam sice občas byly, ale pěšky se tam jít opravdu nedá. Všechno je od sebe strašně daleko. Silnice jsou nejběžněji tříproudové, takže musíte přecházet pouze po přechodu, na kterém dlouho čekáte, pokud ho ovšem najdete. Přechody jsou totiž od sebe vzdálené třeba půl kilometru. Do toho Vám je ještě obrovské vedro, protože tam prostě zimu nevedou. Jestli si říkáte, co třeba hromadná doprava? Metro tam být kvůli nadmořské výšce nemůže, leda, že by bylo vodní. Tramvaje neexistujou a svézt se můžete autobusem, který jezdí prostě podle provozu, který je šílený, takže na zastávkách raději nejsou ani jízdní řády. Takže pokud se v Miami budete chtít dostat z bodu A do bodu B autobusem, stoupněte si na zastávku a čekejte. Třeba něco přijede. 


Konec s dopravou. Seděli jsme v Dunkinovi a čekali na ségru. Minuty utíkali:D Je to spáč, ale nakonec se kolem poledne probudila. Začali jsme tedy přemýšlet, kam se podíváme první den. Od rána bylo krásně, a tak jsme se rozhodli pro Wynvood. Je to oblast Miami plná umění. No, podívejte se sami! 

Hned jak jsme vyrazili do ulic začalo pršet. Vůbec nám to ale nevadilo, bylo totiž dost velké horko a déšť byl příjemný. Vzduch byl jako kdyby pršelo v botanické zahradě. Déšť byl sice vydatný, ale byla to jen přeháňka, takže za chvíli bylo příjemně pod mrakem. 


V ulicích jsou pomalované nejen zdi. Můžete se i podívat přímo do takového centra Wynvoodu, kde je taková malá galerie/ prodej obrazů a jiných originálních kousků.


Wynvood byl prostě nádhernej. Ten den jsme se vydali ještě na jedno místo, které pro mě bylo snad nejhezčím zážitkem, tak sledujte!

Baruš.

You Might Also Like

0 komentářů

INSTAGRAM

@Barusstranska