WASHINGTON, D.C.

dubna 25, 2017

Vítejte ve Washingtonu!

Všude je čisto a centrum působí jako město duchů. Představovala jsem si ruch, je to přeci hlavní město! Po cestě na snídani jsme ale nepotkali ani nohu. No, možná to bude i tím, že opět mrzlo. Po snídani jsme šli k Bílému domu. Nebyl tak bílý jako na fotkách ani tak velký:D Ale bylo krásné vidět něco, co jste doteď vídali jen v televizi. Všude bylo spoustu policistů, pochopitelně. Nejvíc mě asi zaujala cedule, kde stálo, že ve vyznačené zóně před Bílým domem nesmíš odložit batoh, velmi konkrétní:D

Od Bílého domu, který jsme obešli ze všech stran jsme pokračovali k National World War II Memorial. Od něj vede cesta přímo k Lincoln Memorial. Ten byl nádherný. Uvnitř památníku seděla obrovská socha samotného Lincolna. 

Na chvíli se teda stala největší atrakcí přítulná veverka, která si nás všímala do doby, než nám došlo jídlo:D

Potom jsme šli podél řeky Potomac k Monumentu postaveného na počest George Washingtona, prvního prezidenta Spojených států. No byl opravdu obrovský a dokonce se dá jít i nahoru na vyhlídku. Nicméně v čas, kdy jsme tam byli my probíhala oprava výtahu, takže byl přístup zavřen. 


Po Monumentu jsme šli ještě přes park, které jsou ve Washingtonu úplně všude (to se mi na něm líbí), zpět kolem Bílého domu a hledat zaparkované auto. Ulice tam totiž vypadají všechny stejně, a tak se musíte řídit obchody, kterých tam také moc není. Cestou jsme zastavili u Pentagonu, kdo neví jedná se o sídlo Ministerstva obrany USA, které bylo 11. 9. 2001 obětí teroristického útoku. Fotit se tedy smí, ale jen po určitou hranici, dál ani krok, Američané si tuhle budovu střeží. 


Ještě jsem zapomněla dodat, že jsme i ve Washingtonu využili aplikace AirBnB, díky které jsme našli krásný útulný domeček v klidné části města. No, Washington byl celkově velmi klidný, příjemný a čistý, takže pokud budete mít tu možnost, určitě se tam podívejte! My jsme bohužel měli pouze jeden den, a tak jsme nestihli navštívit všechny památky, ale určitě bych se tam ještě někdy vrátila.


Druhý den, brzy ráno jsme se spakovali a vyrazili na několikahodinovou cestu zpět na Newyorské letiště.
Další cíl byl jasný, MIAMI! Uvidíme se příště,

Baruš. 

You Might Also Like

0 komentářů

INSTAGRAM

@Barusstranska