FRIDAY IN NEW YORK

dubna 07, 2017

Druhý den v pátek jsme vstávali opět v půl sedmé...  Plán byl totiž jasný. Stihnout loď na Sochu Svobody v 9.00h. Po cestě na metro, které jsme od ubytka měli naštěstí jen minutu chůzí, jsme se zastavili pro rozpečenou bagetu a kafe (v mém případě horkou čokoládu) ve Starbucks. Jídlo jsme snědli při chůzi na metro, protože v NY ten čas letí prostě nějak rychleji. 


Dopravili jsme se tedy k místu určení. Před nástupem na loď byla kontrola snad důkladnější než na letišti. Po 10- ti minutové jízdě jsme se dostali k ostrůvku, kde stojí Socha. Byla obrovská. Asi půl hodiny jsme se akčně fotili a pak jsme šli konečně dovnitř. 


Na začátku můžete projít takovým muzeem, kde jsou některé části Sochy Svobody v měřítku 1:1, formy, ze kterých se odlévala a nebo různé projekce o stavbě. Takže tohle muzeum určitě jen tak neobejděte a mrkněte tam. 


Pak už přišlo na samotný "výšlap". Zaplatili jsme si lístek až do koruny, který jsme kupovali s asi měsíčním předstihem. Schody byly točitý, úzký a strmý. Přesně takový nesnáším. Doškrábali jsme se do koruny, kde to bylo ještě menší než jsem čekala. Ale ten výhled:). Vešlo se tam opravdu málo lidí, takže jsme udělali několik fotek a uvolnili místo dalším. Cesta dolů byla horší, ach ty závratě. Nahoru jsem aspoň mohla lézt po čtyřech, dolu jsem se ale držela zábradlí jako klíště a modlila se, ať nezakopnu:D Nicméně určitě doporučuji si těch pár dolarů za výhled z koruny připlatit, byl to krásný zážitek.


Po tom, co jsme se lodí vrátili zpět na pevninu následoval  9/11 Memorial. Do muzea jsme tedy nešli, nebyl čas a musí to být hodně emotivní. Příště bych se tam ale přeci jen ráda podívala. Potom následoval Wall Street a pověstný býk, kterému prostě musíte sáhnout na koule, abyste měli peníze. Já jsem si nesáhla. Peněz mám dost. Ne kecám, měla jsem tak zmrzlé ruce, že ani pro peníze jsem je nebyla ochotna vytáhnout z kapes:D. 

Dostáváme se na Brooklynský most. Byl boží! Výhled na Manhattan byl odtamtud tak nádherný. 

Další mezizastávkou byl dům Carrie Bradshaw ze Sexu ve městě. Nešlo tehle dům vynechat:D
Dostali jsme se na High Line, což je park vybudovaný namísto staré železniční trasy. Protože byl březen, bylo tam místo zeleně a rozkvetlých stromů trochu šedo. O důvod víc navštívit NY znovu! Čeho jsme se ale lekli byl tzv. "Sleepwalker":D. Prostě socha ve spoďárech, která vypadala dokonale realisticky! Kdybyste někdo věděl, jestli má tahle socha nějaký hlubší význam, prosím o vysvětlení, docela by mě to zajímalo a nikde se mi nepodařilo bližší info najít.

Češi také poprvé viděli to dokonalé vícepatrové a samopohyblivé parkoviště, které jsme doteď znali jen z televize:D

A protože už jsme byli zmrzlí na kost, nakoupili jsme jídlo a šli jsme se zahrabat do peřin. Tak zase příště!
Baruš.

You Might Also Like

0 komentářů

INSTAGRAM

@Barusstranska